Hore
Príručka k programu
Obsah - Zoznam otázok Celá príručka v jednom

KV DPH urob XML

Menu > Iné > DPH.


Nuansy ku 24.2.2014:
- Dobro a Tarcho: musis zadat cislo povodneho dokladu. Ak nemas, daj nula. Ale je to proti zakonu o DPH. Na opravnom doklade by mal dodavatel poslat cislo povodneho dokladu. Cize pojdu pokutovať jeho, zatial sa tak vyjadrili. Samozrejme vela firiem si uctuje spatne bonusy (Tesco) alebo zlavy (Jednota) cez dobropisy, takze to nie je realny opravny doklad, je to biznis - fakturacia minusom. Vtedy mozes dat cislo hocijakej faktury, ku ktorej sa to (zlava) tyka, ale mala by mat aspon sumu vo vyske toho dobropisu... :) toto este na FinSpr nedomysleli, ale to nevadi pre ucely KV. Mali by povolit minusove FA aj do A1 a B2.

- Ak si to budes kontrolovat, tak vedz ze v sekcii B3, kde su spočitane vsetky moje došlé bločky, sú aj došlé storno bločky, vrateny tovar, VPD minusom. Tieto iste storno bločky sú aj po jednom rozpisane v sekcii C2. Takze su 2x. Pri storno blockoch samozrejme nemusi byt vypisane cislo povodneho dokladu ani IČDPH. Nieže nemusi, ale nemalo by byť ani. Takze partnera v doklade treba dat ziadneho (dva otazniky).

- XML si mozes pozriet aj v prehliadaci, ako to vyzera. Cize ked si ho ulozis do PC, klikni na neho a otvori sa v prehliadaci (pekne zobrazuje Explorer a Firefox). Tam vidno pekne sekcie a cisla.

Príklad XML:


- Ďalšia možnosť ako si prezrieť XML je prihlásiť sa do portálu finančnej správy, akoby ste šli odoslať KV. Dáte formulár Kontrolný výkaz DPH, dáte Načítať zo súboru (XML). Obsah XML budete vidieť v okienkach v každej sekcii. Tlačítka Predchádzajúca strana Nasledujúca strana znamenajú nie strana, ale riadok v XML, čiže pozeranie faktúr...
Viď obrázok v otázke nižšie.
Pokiaľ nestlačíte odoslať, nič sa neodošle na Finančnú správu.